ZÁKLADNÍ KURZ FOTOGRAFOVÁNÍ

Přijďte na celodenní profesionální kurz pro začátečníky i pro mírně pokročilé fotografy.
 
Věříme, že fotografování má být hlavně radost - a snažíme se tenhle pocit přinést každému účastníkovi našich kurzů.

Fotíte už déle? - mrkněte na náš pokračovací kurz pro fotografy.

Proč přijít na kurz právě k nám?

 Zažijte i Vy pocit, že fotografování může být opravdu jednoduché.

Účastníci našich kurzů oceňují hlavně  srozumitelnost a názornost kurzu, ale také praktické rady a jejich vyzkoušení v praxi. Nemusíte se bát, pokud jste úplný začátečník - čeká Vás přátelský přístup a na kurzu se určitě "neztratíte" :).

Naše práce nás baví a rádi Vám předáme to, co sami používáme při našem profesionálním focení.

Nakonec jsem se rozhodla, že to zkusím a jsem strašně ráda, že jsem se nakonec rozhodla jít! Konečně mám základy, které jsou základním kamenem pro celé focení. Nejlepší bylo, že si člověk může vyzkoušet focení přímo venku a není to kurz jen o sezení v místnosti nad teorií. Kurz jedině doporučuji! Stojí to za to!
Jana Sochnová
Z kurzu jsem odcházela s velmi příjemným pocitem skvěle stráveného dne. Pan Kotyk je velmi příjemný člověk, který vše podal naprosto jasně a srozumitelně a nyní s odstupem času mohu říct, že to nejdůležitější mi v hlavě utkvělo i přesto, že jsem si své poznámky od té doby již neotevřela 😄 takže za sebe mohu kurzy FOTOjinak jen a jen doporučit.
Michaela Boudová Polláková
Dříve jsem fotila jen na automat, měla jsem sice 2000 fotek ale taky jen 10 povedených. Teď už vím, že je lepší fotit na manuál a vyfotit 10fotek a mít třeba 5krásných nebo i 10super fotek než mraky nepovedených a nacvakaných. Na kurzu byla velmi příjemná atmosféra, určitě bych doporučila všem, kteří chtějí mít ze svých fotek radost, jako já.
Kačka Ruby Korecká
Po zhruba 11 letech focení zrcadlovkou jsem se odhodlala vyrazit na svůj první fotokurz.Musím říct, že pan Kotyk všechno velmi jednoduše a srozumitelně vysvětlil. Stručně, jasně, vtipně, názorně a za velmi rozumnou cenu!!! Vhodné pro úplné začátečníky i mírně pokročilé fotografy, určitě neváhejte ...ještě jednou moc díky, Marceli. 🙂
Martina Jirsová
Kurz Fotografujeme bez obav mohu jen doporucit, byl to skvele a efektivne stravený den. Vse bylo perfektne a jednoduse vysvetleno, tak aby to kazdy pochopil.P. Kotyk byl vybornym ucitelem a dokonce jsme se i zasmali. Jsem rada ze jsem se rozhodla kurz absolvovat. Moc dekuji a uz ted vim, ze to nebyl muj posledni kurz od Vas. 🙂
Lenka Fránová
Kurz byl v příjemném prostředí, kde jsme nebyli ničím rušeni a mohli se plně soustředit na fotokurz. S přístupem pana Kotyka jsem byla naprosto spokojena, vše podával velmi jasně, srozumitelně a dával důraz na to aby jsme všemu porozuměli. Na veškeré dotazy nám ochotně odpověděl. Za mě jednička z hvězdičkou a rozhodně kurz doporučuji.
Lenka Popová
Jeden z nejskvělejších kurzů, co jsem absolvovala! Profesionální výklad bez házení odborných výrazů, přátelský přístup a skvělá komunikace.Jsem s manželem už starší ročník a focení mě dosud zcela míjelo. Tady jsem získala pocit, že mi ještě "vlak neujel". Jeho kurzy všem doporučuji, pan Kotyk je opravdu jedinečný!.
Vlaďka Koďousková
Kromě vtipných poznámek na odlehčení, u kterých jsem se fakt dobře bavila, jsem ocenila maximální vstřícnost, "obyčejnost", absenci profesionální nadřazenosti a dokonale vysvětlené postupy pro získání toho, co od focení a fotek chcete a očekáváte. Za mě oba palce nahoru 👍👍
Andrea Vlčková
Tak tomu se říká tah na 🥅. Názorná ukázka, že pokud děláte co Vás baví, je to ta nejlepší volba na světě 🤗 a pokud jste ještě ochoten svoje letité zkušenosti předat dál a pomoc druhým ......je to prostě bájo 👏. Smekám a moc díky za krásnou neděli.
Šárka Kučerová Vondráčková
Kurz byl velice příjemně využitý čas. Konečně jsem pochopila, že manuál přiložený k aparátu mohu s klidným svědomím zahodit do tříděného odpadu 🙂 a že fotografování opravdu není takový oříšek jak se zdálo. Kdo si jako já se zrcadlovkou neví rady, tady bude na správné adrese :). Vřele doporučuji.
Romana Kalašová
Nemá smysl znovu opakovat mnohokrát vyslovenou pravdu, že to byl veliký přínos (a byl!), spíš bych chtěl oslovit pány, ať zahodí svou ješitnost a kurz si dopřejí, docela jim to usnadní život a když ne ten, tak alespoň focení 😉 mimochodem tip pro partnerky, je to skvělý dárek!
Martin Roháček
Když jsem dostala poukaz k Vánocům říkala jsem si, že to určitě stejně nepochopím. Čím víc jsem při kurzu poslouchala, kde a jak co nastavit, začala jsem si říkat - sakra vždyť na tom nic není :). Pan Kotyk vysvětloval tak skvěle, že jsem to pochopila i já a za to mu patří velké díky 🙂 Věřte, že se už k automatu nevrátíte ;).
Štěpánka Slavíčková
Před kurzem jsem sice fotila na manuál, ale špatně😅 Nyní vím, jak zrcadlovku přinutit udělat fotku, ze které budu mít radost. Neváhejte a na kurz jděte...
Veronika Biňovcová
Kurz byl příjemný i přínosný zároveň. Hned po příchodu domů jsem vyzkoušela některé tipy a podařilo se. Náš pes má konečně hezkou fotku v běhu :).
Zuzana Buriánová
Kurz byl jedním slovem úžasný! Marcel je skvělý školitel,šla jsem na kurz s tím, že fotím na automat a fotky jsou spíše pokus omyl a chci se naučit ovládat svoji zrcadlovku.Odcházela jsem s tím, že už automat nikdy nezapnu. Timto ještě jednou moc děkuji za dnešní kurz.
Jana Tomčíková
Kurz bol vyborny.Velmi sa mi pacil pristup pana Kotyka. Vsetko vysvetlil ludskym jazykom,co ziadna kniha neurobi. Povedal nam okrem ineho vela svojich skusenosti a postrehov. Kurz na 100% odporucam vsetkym,ktori o nom premyslaju. Po takomto kurze uz nikdy na automate fotit nebudete :).
Nikola Gregorová
Jsem nadšená :-)! Do kurzu jsem se přihlásila s tím, že fotit neumím a že jsem asi ztracený případ, co tohle nikdy nepochopí...Pan Kotyk je milý, vtipný, trpělivý a vstřícný sympaťák, který umí vše vysvětlit "laickým jazykem", posluchače zaujmout a nadchnout, stále se ptá, zda je to, co říká, jasné a srozumitelné ...
Kristýna Boháčová
Dlouho jsem váhala zda jít a nejít:) Ale po absolvování kurzu rozhodně doporučuji! Super prostředí, poučný kurz a hlavně super vysvětleno od profíka. Moc děkuji a všem doporučuji!!
Petra Branichová
Musím říct, že jsem se mnohokrát snažila naučit se fotit z různých knížek, manuálů a článků na internetu. Dokonce i od fotografa přímo, ale až po tomto kurzu jsem pochopila, jak můj foťák funguje a jak mohu vše jednoduše a bez obav nastavit. Tento kurz je jasná volba!
Markéta Dušinka
Konečně parádní kurz, který probíhal přesně podle mých představ! Pan Kotyk je velmi milý a trpělivý! Bez utuchajícího nadšení celý den trpělivě vysvětloval a ukazoval.... a zase vysvětloval... 🙂 Navíc cena za tento kurz je více než příznivá, takže kdo, o něm uvažujete JEDNOZNAČNĚ DOPORUČUJI!!!
ČmElda Horáčková
Tento kurz mohu 100 % doporučit. Již dlouho jsem se snažila fotit na manuál, měla jsem načteno nesčetně knížek a internetových zdrojů, ale pokaždé jsem to stejně vzdala a přepnula na automat. Až na kurzu jsem konečně pochopila princip, jak celý fotoaparát funguje a jak si ho nastavit. Teorie byla hned převáděna do praxe. Děkuji 🙂
Lenka Eretová
Děkuji za kurz plný nových zajímavých informací i praktických rad. Už jsem sice na manuál fotila dřív, ale nyní jsem si spoustu věcí utřídila v hlavě a naučila se mnoho vychytávek, jak fotit snadněji a lépe. Děkuji za tento kurz a určitě ho doporučím i dalším, kteří chtějí fotit na manuál. 🙂
Sabina Huřťáková Hašková
Děkuji za příjemné a srozumitelné vysvětlení tajů focení zrcadlovkou. Během pár hodin jsem pochopila vše, co mi nikdo nedokázal vysvětlit dlouhou dobu. Všem doporučuji a přeji dobré světlo 🙂
Martina Roučková
Kurz fotografování vedený Marcelem mohu jen doporučit. Určitě tento kurz navštivte dříve, než začnete listovat v odborných časopisech a manuálech. Za jediný den se zde naučíte více, než sami za několik měsíců....Tento fotokurz jsem dostala jako dárek a rozhodně to byl jeden z nejlepších v životě.
Alena Černá
Jsem moc rád, že jsem na kurz šel. Spoustu věcí jsem si uvědomil a díky tomu se manuálu vůbec nebojím. Marcel to má opravdu parádně zmáklý. Super přístup. No a ta jeho schopnosti věci vysvětlit je obdivuhodná!!!
Pavel Taraba
Měla jsem strach, že budu vypadat úplně neschopná, když přijdu na kurz s úplně nulovými znalostmi ohledně focení v manuálu, ale bála jsem se zbytečně! Za 8 hodin do vás pan Kotyk "nabuší" co se dá a budete odcházet jako (skoro) profesionální fotograf 🙂
Magdalena Burešová
Ráda bych poděkovala za absolutně bezkonkurenční neděli. Myslela jsem, že budu za lempla, který se přece za den nestihne nic naučit. Ale přístup a způsob podání informací od Marcela byl pochopitelný i pro mě a já už nepotřebuju automatický režim.
Andrea Augstenová
Kurz naprosto predcil veskera ma ocekavani 🙂 pan Kotyk je naprosty profesional, kurz byl i zabavny ;-), zadne "usinaci" mista 😉 velice dekuji za pristup!!! Tesim se az budu plne vyuzivat veskere poznatky, co jste nam poskytl.
Naďa Mifková
Pokud se trápíte u návodu Vašeho fotoaparátu, neváhejte a přihlaste se na kurz. Srozumitelné a vtipné zasvěcení do focení. Diky moc, pane Kotyk. Ušetřil jste nám 2 roky trýznivého života ve spárech návodů 😅😂😂 a teď už nás čeká jen nádherný svět skrze hledáčky našich objektivů.
Alice Kavalírová
Ač se považuji za pokročilého samouka, chtěla jsem si potvrdit, zdali je mé samostudium efektivní. Ano, je. A k tomu zaznamenala mnoho nových poznatků. Lektor Marcel Kotyk učivo probírá velmi uchopitelným a pochopitelným způsobem. Určitě se poohlédnu po dalším kurzu od FOTOjinak. Doporučuji!!!
Míša Dodo Dostálová
Zdravím všechny, které baví focení a chtějí perfektně a logicky vysvětlit vše o focení se zrcadlovkou. Kurz pana Kotyka vřele doporučuji, je úžasný! Můžu říct, že jsem vše rychle pochopila(i když před kurzem jsem s tím měla problémy). Ještě jednou moc děkuji za skvěle strávený den a vysvětlení na JEDNIČKU 🌞
Petra Králová Ofukaná
Doporučuji kurz "Fotografování bez obav" jako skvělý start k tomu, jak se bez čtení zdlouhavých návodů naučit fotit se zrcadlovkou tak, aby člověk věděl co dělá. Díky za skvěle strávený den a všem co váháte doporučuji se bez obav přihlásit.
Zuzana Hurtová
Skvělý start do světa fotografie. Velmi příjemným způsobem jsou ukázány v praxi příklady fotografování, nastavení foťáku, pracujete s vlastním fotoaparátem a máte možnost se ptát a vše si zkoušet. Všem kdo váhá vzkazuji: nečekejte a jděte to zkusit. Stojí to za to!!!
Věra Michlová
Kurz FOTOGRAFUJEME BEZ OBAV byl příjemným zážitkem pod vedením pana Kotyka. Vysvětlení, že i já "netechnický typ" jsem všemu porozumněla. Určitě doporučuji všem, kteří neví jak, kde a proč nastavit různé parametry. Krásné prostředí.
Dorota Uhlíř
Kurz absolutně splnil moje očekávání. Před kurzem jsem měl ke každé části nějaké informace, ale nedokázal jsem s tím pracovat jako s celkem. Proto jsem většinou fotil na automatiku. Velmi názorně a pochopitelně jste vysvětlil, jak pracovat se světlem pomocí rychlého jednoduchého nastavení. Zároveň jsme si všechno mohli hned vyzkoušet v praxi. Váš kurz budu jednoznačně dál doporučovat. Těším se na nejbližší dovolenou a vyzkoušení nových fotoznalostí 🙂
Radek Kozel
"Moc děkuji za Kurz Fotografujeme bez obav. Vše vysvětleno SROZUMITELNĚ. Nikdo se kurzu nemusí bát. Příjemně strávený den.".
Monika Hrubá
"Kurz Fotografujeme bez obav byl pro mě trochu overkill (už jsem na poloautomat fotil pár let), ale zároveň mě to donutilo přejít plně na manuál a dozvěděl jsem se i další informace, které třeba ani řada fotografů nechce sdílet. Pan Kotyk řekl věcně a jasně, co mě zajímalo, ukázal problematické situace a jak s nimi naložit. Celý kurz se nesl v pozitivním duchu a naprosto profesionálně. Takže určitě doporučuji."
Alexandr Chytil
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec egestas urna et ex molestie viverra. Etiam sollicitudin massa nulla, a malesuada nulla vulputate id.
Lucie Nálevková
"Pro ty kteří váhají, běžte do toho!!! Moc doporučuji, pan Kotyk to dokáže neskutečně dobře vysvětlit, absolvovala jsem kurz fotografujeme bez obav a naprostá bomba. Ještě jednou díky 👍".
Klára Kafková
"29.8.20 jsem absolvovala kurz Fotografujeme bez obav v Karlových Varech a jsem nadšená. Kurz je nabušen srozumitelnými informacemi, které jsme hned praktikovali. Celý den byl pro mě jedním velkým AHA momentem. Jsem nadšena!!! Konečně rozumím mnohem více své zrcadlovce a jsem schopna fotit tak, jak potřebuji a co potřebuji. Jestě jednou velikánké DÍKY!!!".
Lenka Martonová
"Fotokurz v HK jsem dostala jako dárek k narozeninám a musím říci, že to byl úžasný zážitek. Pan Kotyk je trpělivý a milý lektor, vše vysvětluje srozumitelně i naprostým laikům. Za opravdu příjemnou sobotu mu moc děkuji!".
Ivana Havlová
"Absolvovala jsem kurz v Hradci Králové a byla jsem velice spokojená. Na kurzu se dozvíte vše co potřebujete a naučíte se opravdu fotit. Pan Kotyk trpělivě vysvětluje všechny body, dokud nemají všichni jasno 🙂 Opravdu to stojí zato a vřele doporučuji".
Šárka Pospíšilová
Pokud pro mě jako úplného začátečníka mělo něco smysl, tak to byl tento kurz. Jasně, stručně, srozumitelně....😉a fotky vypadají krásně. To vše za jeden den.👍
Monika Jonášová
"Vsem co váhají a nemůžou se rozhodnout ...určitě DOPORUČUJI. Dnes jsem sama byla na kurzu Fotografujeme bez obav a za sebe můžu říct, že to byl super naučný kurz a příjemně strávený den.Konečně jsem se dozvěděla a naučila jak jednoduše se dá fotoaparát nastavit a fotit krásné fotky.Nic tak složitého ,jak to na první pohled vypadá ...ještě jednou moc děkuji panu Kotykovi".
Jenča To-Je
"Absolvovala jsem kurz Focení bez obav a mohu jedině doporučit... Vše názorně a srozumitelně vysvětleno.. Byla sranda a už vím, jak na to :-)".
Andrea Coufalová
Tento kurz předčil mé očekávání, bylo to super, pohoda, hlavně na všechno klid, žádný spěch. Naučit se obsluhovat pár základních věcí a vědět co s nimi, to bylo pro mě to pravé. Teď už doma jen trénuju. Mám z toho radost. TENTO KURZ MOOOOC DOPORUČUJI.
Zuzana Šimáčková Táborská
chci poděkovat za dnešní kurz. Byl přínosný, ačkoli jsem měla nastudovanou teorii, až dnes mi to konečně pěkně posedalo v souvislostech a začalo trochu dávat smysl na příkladech. Pan Kotyk má příjemný, srozumitelný projev a spousty fajn přirovnání, což nám laikům dost pomáhá v pochopení 😁 Díky a možná někdy zase na shledanou 😁 Žaneta
Žaneta Hubená

... více než 250 dalších referencí na kurz najdete jako komentáře na našem Facebooku zde a také na stránce Hodnocení zde.

TERMÍNY a MÍSTA KURZŮ - jaro 2024

PLZEŇ: sobota 1. června 2024

HRADEC KRÁLOVÉ: neděle 9. června 2024

ČESKÉ BUDĚJOVICE:
neděle 2. června 2024

KARLOVY VARY: červenec 2024

JIHLAVA:  červenec 2024

BUČOVICE u Slavkova: podzim 2024

REZERVUJTE SI VAŠE MÍSTO NA KURZU

Pošlete nám prosím kontaktní informace, obratem Vám zašleme potvrzenou rezervaci a podrobné informace ke kurzu (předem nic neplatíte, kurzovné se platí až na kurzu).
Kurz si můžete také rezervovat SMSKou na tel. čísle 602 589 938 nebo mailem.

KDE KURZY POŘÁDÁME:

V krajských městech - v Plzni, Českých Budějovicích, Jihlavě,
Hradci Králové, Karlových Varech a Brně.

CENA KURZU je 1.950 Kč.

Termíny kurzů a rezervaci najdete TADY.

Máte zájem o DÁRKOVÝ POUKAZ? - informace jsou TADY

PROGRAM KURZU:

Naše kurzy děláme tak, aby byly srozumitelné a jednoduše Vám ukázaly, že fotografování není žádná věda a nastavit si foťák tak, aby "Vás poslouchal", není vůbec těžké.

Už v první hodině kurzu Vás navíc čeká velké překvapení, kdy uvidíte, že ta divná čísla jako 1/250 nebo f4 dávají smysl a každý je pochopí 🙂

Při focení už nebudete muset dlouze přemýšlet, “co kde zmáčknout a jak co nastavit" (nebo to vzdát a přepnout na automat).

Na kurzu s Vámi postupně projdeme výukové bloky:

1) Základy focení 
Srozumitelně a jednoduše vás naučíme, jak využít pro vaše fotky čas expozice, clonu, ISO a základní režimy fotografování. Ukážeme Vám, jak "vidí" svět váš fotoaparát a v čem je to odlišné od toho, co vidíte Vy. Naučíte se využívat režimy Manuál i Priorita clony a hlavně Vám vysvětíme, kdy a proč je používat.

2) Zaostříme si na to!
Zajímat nás bude, jak vlastně funguje ostření, jak se ostří a jaké jsou základní režimy ostření - a jak to celé prakticky používat 🙂 Přidáme i návod na vytvoření rozostřeného pozadí.

3) Budiž světlo! 
Ukážeme si, jak fotit v přirozeném světle, v protisvětle a i když je málo světla.

4) Co s tím sklem?
Co se čím fotí? – řekneme si jaké jsou hlavní typy objektivů a jak je nejlépe využít.

5) Jak fotit typové situace

Naučíme Vás, jak se fotí běžné situace, které Vás čekají - neposedné děti a zvířátka, krajinky, portréty, produktové fotky, interiéry, koncerty ... 

6) Jak na lepší fotky - kompozice a tipy, na co myslet při focení
Praktické ukázky a návody, jak zlepšit vaše fotky - rady z praxe, které Vám pomohou, aby Vaše fotografie vypadaly lépe.

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

Dobrou náladu, svoji zrcadlovku (nebo kompakt s možností manuálního režimu) jakékoli značky, nabitou baterku a paměťovou kartu - všechno si totiž budete hned prakticky zkoušet – teorie za Vás nic nevyfotí 🙂

Cílem kurzu je, abyste zvládli nastavit si rychle váš fotoaparát a fotit ... a přitom měli pod kontrolou to, co je pro výslednou fotografii důležité. 

Marcel Kotyk

lektor FOTOjinak.cz
Řeknu Vám něco, co jsem zažil sám, když jsem začal fotit - přesně dva roky jsem se trápil studováním knížek a manuálů a čím víc jsem toho věděl, tím víc mi to připadalo složité a byl z toho zmatený 🙂 Ty dva roky mě trvalo, než jsem si uvědomil, že hezké fotky nevznikají nekonečným nastavování foťáku a hledáním toho správného tlačítka. Je to všechno totiž jinak - jde to úplně jednoduše a ten pocit, když to pochopíte a zažijete, je k nezaplacení. Právě tohle učím na kurzech "Fotografujeme bez obav" a právě tohle doufám zažilo už skoro tři tisíce fotografů, kteří tímhle kurzem prošli.