Novinka 2023/2024 - On-line kurz s dvouhodinovou individuální konzultací:

Kurz pro Vás uděláme i "dálkově" on-line (vzdáleným připojením na váš počítač a individuální konzultací) - můžeme Vám tak nabídnout naprosto individuální přístup, kdy je obsah kurzu přizpůsoben vašim požadavkům.

Předem si řekneme, co Vás zajímá a kde potřebujete pomoci a tomu přizpůsobíme obsah on-line kurzu.

Ke kurzu Photoshopu dostanete předem sadu výukových videí se shrnutím celého obsahu kurzu - vše si tak můžete v klidu projít a také kdykoli zopakovat. Cena je 3.950 Kč a obsahuje navíc dvě hodiny individuální konzultace, při které Vám všechno vysvětlím a nastavím přímo na vašem počítači. V případě zájmu nás prosím kontaktujte.

Jak používat Photoshop rychle a jednoduše pro úpravu fotografií
(kurz je vhodný i pro úplné začátečníky).


Zdá se Vám Photoshop složitý?

Photoshop opravdu "je složitý", pokud ho neumíte používat - naučíme Vás proto, jak si Photoshop správně nastavit a všechny hlavní funkce, které se používají pro úpravu fotek (a které přitom dávají profesionální výsledky). Více o tom, že se Photoshopu nemusíte bát, najdete ZDE.

Součastí kurzu je 18 výukových videí s opakováním celého programu kurzu!
Můžete si všechno zopakovat kolikrát budete chtít - svým tempem a v klidu 🙂

Stalo se Vám, že ve Photoshopu upravujete fotku třeba dvě hodiny?

Časem zjistíte, že i když víte, jak fotku upravovat, trvá to moc dlouho (a dělat deset fotek pro klienta tři dny si nemůžete dovolit)... proto necháme Photoshop, aby nám automaticky připravil všechno, co budeme pro úpravy potřebovat (akce). 

Retušujete s myší v ruce?

Nebojte se grafického tabletu - jedna z věcí, která je nakonec "za všechny peníze", je naučit se používat grafický tablet (profesionální Wacom stojí kolem dvou tisíc korun) - ukážu Vám, jak na to.

Zoner,  Lightroom nebo Photoshop?

Častým dotazem je, který program používat - Photoshop se nedá nahradit, to samé i Zoner s Lightroomem použijete pro odlišné věci ... více ZDE. V linku najdete také, jak si Photoshop/Lightroom a Zoner pořídit.

Tenhle kurz jsem připravoval dva roky - a ukážu Vám postupy a nástroje, které jsem se učil deset let. Prošel jsem desítky kurzů a vybral to nejlepší, co je rychlé a efektivní a ušetří Vám nejenom čas, ale i spoustu starostí 🙂

Co na kurz říkají jeho účastníci:

"Kurz byl do poslední minuty nabitý informacemi a za sebe musím říct, že jeho vysoká úroveň předčila mé očekávání. Marcel je skvělý a trpělivý lektor, který vše detailně vysvětlí, prakticky ukáže a vy si vše následně vyzkoušíte. U tohoto kurzu se vám nestane, že se na něčem zaseknete, protože Marcel vnímá jak celou skupinu, tak jednotlivce a dokáže to dokonale skloubit. Skvěle vynaložené peníze do vzdělání, děkuji."
Jitka Kopecká
"Konečně kurz, kde se neučíte zbytečnosti, ale to, jak zefektivnit vaši práci! Marcel je prostě jednička, jak svým přístupem, tak svými znalostmi, o které se s vámi rád podělí. Lepší kurz nenajdete! Doporučuji všem, co si chtějí usnadnit práci a nechtějí trávit dlouhé hodiny u PC. Marcel ochotně vše vysvětlí a nepřipadáte si blbě, když se na něco zeptáte. Díky 👏! Všem vřele doporučuji! Moc děkuji. Jana"
Jana Valíčková
"Po velmi příjemné zkušenosti na kurzu focení jsem si řekla, že kurz Photoshopu bude určitě super a užitečný. Vaše prezentace byla nadmíru plná informací a rad. Měl jste s námi opravdu velkou trpělivost. Když jsme nečemu nerozuměli, neměl jste problém to zopakovat. Vážím si toho, že se Vám můžeme ozvat i po skončení kurzu, kdyby nám něco nešlo. Doporučuji všem, kdo chce na sobě pracovat a zdokonalovat se".
Renata Antonyová
"Ráda bych poděkovala za báječný kurz pro úpravu fotografií.... naprosto naplnil veškerá očekávání. Vše bylo srozumitelně a od základů vysvětleno tak, že se od nynějška práce ve Photoshopu nebudu děsit :-), ještě jednou veliké díky. Do budoucna přeji spoustu stejně spokojených studentů a mnoho krásných fotek :-)".
Katka Hamouzová
"Byla jsem na kurzu Photoshopu a bylo to perfektní...i já úplný laik mám pocit že to zvládnu...moc vám děkuji a klobouk dolů"
Zuzka Moravcová
"Musím moc pochválit kurz Photoshopu pro fotografy - předčil moje očekávání. Všichni mě strašili, že Photoshop je pro mě jako pro začátečníka moc složitý, a že ho nepochopím 🙂 No a stačil jeden den a jeden kurz, a já tady sedím a upravuji fotky. Ještě to bude chtít trochu cviku a prozkoumání všech možností úprav, ale už teď jsem nadšená! Pan Kotyk má svatou trpělivost vše donekonečna opakovat, dokud to opravdu všichni nepochopí".
Tereza Levková
"Kurz byl pro mě velmi přínosný. Šla jsem na kurz coby úplný začátečník, ve Photoshopu jsem znala jen pár triků z videí na Youtube. Kurz byl intenzivní, ale velmi srozumitelný a odnesla jsem si domů mnoho cenných rad. Měla jsem pocit, že jsem dostala opravdu pevný základ, na kterém se dá dobře stavět . V úpravách mě to posunulo zase pár kroků dál. Kurz opravdu doporučuji . Marcel dokáže vše vysvětlit tak, že to dává smysl :-). Ještě jednou díky a přeji mnoho spokojených zákazníku a absolventů kurzu".
Míša Oiquell
"Dodnes jsem používala Photoshop pouze jako samouk. Dlouho jsem hledala a zvažovala na jaký kurz zajít, aby pro mě byl užitečný a posunul mě dál. Jsem ráda, že jsem vsadila na Vás! Z kurzu jsem odcházela nadšená. Splnil veškerá má očekávání. Oceňuji, že jste se rozhodl předávat své know-how dál. Váš výklad je velice srozumitelný, jste trpělivý a ochotný odpovědět na veškeré dotazy. Děkuji i za podporu a možnost zpětných dotazů. Pojal jste to z lidského hlediska naprosto dokonale! Kurz velice doporučuji všem, kteří se chtějí ve Photoshopu zdokonalit a ulehčit si práci. Ať se daří!".
Eliška Axmannová
"Kurz byl skvěle připraven, skvěle vyučován a stejně jako Vaše ostatní kurzy ho hodnotím jako naprosto super kurz. Jakožto začátečník jsem se dozvěděla hromadu nových informací a hlavně jsem se přestala bát práce ve Photoshopu. Kurz mě nasměroval, jakým směrem se mám vydat a nemusím se s tím patlat sama doma. Kurz není koncipován jen pro začátečníky, ale podle mě si tam nejdou to své i pokročilejší uživatelé Photoshopu."
Markéta Remišovská
"Chtěla bych poděkovat za úžasný kurz, na který jsem už netrpělivě čekala necelý rok. Kurz byl pro mě v každém případě velmi přínosný a to v mnoha směrech, dost věcí jsem se naučila a pochopila správné postupy. Váš výklad je srozumitelný a na názorných příkladech a Vaše trpělivost je obdivuhodná co se týče dotazů od kurzistů rovněž i v opakovaném vysvětlování již řečeného. Velmi také děkuji za následně zaslané akce, videa a další informace!"
Renata Černá
"Děkuji za skvělý kurz. Moc se mi líbil Váš přístup a Vaše trpělivost v kombinaci se snahou nás toho naučit co nejvíce! Jako samouk jsem se dozvěděla, jak na Photoshop jít hlavou a ne stylem ,,pokus-omyl". :-)"
Kristýna Šobáňová
"Již druhý kurz absolvovaný s panem Fotografem Kotykem a velmi spokojena. Pan fotograf Vám předá v jednom kurzu léta své praxe a toho si velice vážím. Ještě jednou Vám děkuji a ráda kdykoliv přijdu na další Vaše kurzy p. Kotyk!!!"
Martina Pleskotová
"Před kurzem Photoshopu, jsem v programu vůbec nic neuměla, byla jsem úplný začatečník. Kurz byl veden odborně, ale přitom tak, že jsem ho i já jako úplný laik chápala… ukázky byly názorné, hezky zpracované, užitečné rady… prostě super. Děkuji Věrka"
Věra Neckářová
"Mám za sebou už několik kurzu od Marcela a Verči, musím jedním slovem říct že jsou skvělý a za vše jim moc děkuji, kdykoliv se na ně mohu obrátit a vím že mi pomůžou, i kdyz toho sami mají dost… Jsem moc ráda že jsem mohla u nich dělat kurzy a že jsem je poznala.. Takže kdo ještě pořád rozmyšlí, určitě není nad čím přemýšlet, jedině doporučuji.."
Mirka Bartáčková
"Byla jsem na kurzu úprav fotografií ve Photoshopu (jako naprostý amatér, který to viděl poprvé). Vřele všem doporučuji. Díky trpělivému vysvětlování jsem se začala orientovat v tomto složitém programu. Teď si mohu doma v klidu sednout a podle poznámek si zkoušet a pilovat načerpané informace. Děkuji."
Jitka Kocinová
Pokud někdo váháte opravdu doporučuji kurzy s FOTOjinak. Navštívila jsem kurz Photoshop pro fotografy a profesionální fotograf. Byl to víkend plný nových, užitečných postupů a informací které budete potřebovat stále 🙂 Určitě si udělejte čas a na kurzy se objednejte věřím, že budete nadmíru spokojeni jako já a X dalších kteří se rozhodli kurzy navštívit.
Lenka Bláhová
Velice doporučuji kurzy od Fotojinak!!! Jsou určené pro všechny nadšence do focení, kteří očekávají srozumitelnost a profesionalitu. Kurzy obsahují maximum informací, které jsou potřeba a vše je hned názorně ukázáno a vyzkoušeno. Marcel a Veru jsou milovníci fotografie, proto jejich knowhow předávají s obrovským nadšením a potěšením, což je na nich na první pohled vidět. Z jejich kurzů budete odcházet nejen s množstvím nových zkušeností, ale také s úsměvem na tváři 🙂
Lucie Maršálková
Chtela bych jeste jednou moc podekovat za kurz Photoshopu. Bylo to super, hned jsem to doma jeste zkusila na svych fotkach a ono to fakt funguje 🙂 hlavne ta casova uspora je bozi. Tak jeste jednou diky, Adriana
Adriana Winkelhöferová
"Naucila jsem se spoustu novych veci a ziskala uzitecne informace, ktere urcite v praxi vyuziji. A to vsechno tak, ze jsem tomu rozumela a vse chapala. Uz se moc tesim na dalsi kurz".
Lucie Součková
Musim vam velmi podekovat za kurz. Hltala jsem kazde slovo a snazila se zapamatovat a pochopit vse. Bylo to narocne, ale skvele vysvetlene. Me obavy na zacatku byly zbytecne. Ukazal jste mi novy zpusob, jakym pracovat a verim ze i diky vam budu pripadne i nejake tutorialy chapat vice 🙂 Doted to pro me bylo zbytecne, nevedela jsem “ktera bije”. Uz ted si planuji nova foceni a tesim se na jejich nasledne upravy. Verim, ze i pro vas to bylo narocne, ale jste profik s lidskou tvari 👌🏻
Michaela Soukupová
"Moc děkuji za kurz PHOTOSHOP PRO FOTOGRAFY. Bylo to absolutně perfektní. Během jednoho dne jsem se toho naučil víc v Photoshopu, než co umím za dva roky používání Zoneru :-)".
Jiří Franc
"Bylo to super. Tesim se az k tomu zitra sednu a zacnu zkouset. Mam za sebou rekvalifikacni kurz s Fotoinstitutem, ale takhle prinosne nam to nevysvetlili. Dekuji :-)".
Míla Tremerová

BONUSY PRO VŠECHNY ÚČASTNÍKY

Bojíte se, že na kurzu všechno nepochopíte?

Tempo kurzu je přizpůsobeno Vám, a navíc po kurzu dostanete přístup na webovou stránku s výukovými videomateriály, které jsme pro Vás připravili. Můžete si tak všechno v klidu zopakovat - videa na stránce obsahují celý program kurzu.

Když budete něco potřebovat ...

Součástí stránky pro účastníky je také blog - na cokoli se zeptejte a pomůžeme Vám. Našim cílem je, aby Vám byl kurz opravdu užitečný, a tak Vám rádi věnujeme čas i po absolvování kurzu.

Akce do začátku

Na kurzu dostanete speciální akce, které Vám zrychlí a zjednoduší práci. Budete mít přístup i k videu, jak s akcemi pracovat a jak si nahrávat vlastní.

PROGRAM KURZU:

V krátkosti - naučím vás, jak Photoshop používat rychle a přitom precizně (sám potřebuji udělat za hodinu minimálně 10 fotek pro klienty - v černobílé i barevné verzi). Využívám proto postupy, které úpravu fotek neuvěřitelně zrychlují, ale přitom mi umožňují mít plnou kontrolu nad úpravou každé jednotlivé fotografie.

1. ZÁKLADY:

Možná jste zažili pocit, kdy si poprvé sednete k Photoshopu a nejste schopní v něm udělat téměř nic. Hned na začátku se proto podíváme na to, jak si práci ve Photoshopu co nejvíc zpříjemnit (a zrychlit) a jak se v něm cítit jako doma.

 • příprava RAW souborů - jak si připravit RAW pro úpravu ve Photoshopu (základní úpravy, které můžete dělat v Lightroomu, Zoneru nebo třeba Camera Raw) a v jakém souboru ho vyexportovat
 • nastavení Photoshopu – naučíte se, jak si nastavit Photoshop, aby úpravy probíhaly co nejrychleji
 • používání grafického tabletu - skoro všichni se tabletu bojí a používají místo něho myš a kdo ho má, ho většinou používá špatně. Ukážu Vám, jak si tablet nastavit i jak ho používat - uvidíte, že Vám to úplně změní pocit při práci s fotkama - k lepšímu!
 • workflow – řekneme si,  co všechno se na fotkách vlastně dá upravovat, jak si u každé fotky říct, co přesně s ní budete dělat - a kdy co budete dělat tak, aby to dávalo smysl
 • zkratkové klávesy – jsou tím, co Vám bude zrychlovat práci, tak se naučíte jak je používat a sami si je definovat. Práce s Photoshopem může být rychlá a zábavná - a základem toho jsou zkratkové klávesy
 • práce se štětci – všechno o používání štětců a jejich nastavování (naprostá nezbytnost pro jemné a detailní lokální úpravy fotografie).
 • vrstvy a maskování - tohle je úplný základ Photoshopu Photoshopu, ukážu Vám, jak vrstvy fungují, jak se využívají a jak  mít možnost každou úpravu použít jenom na určitou část fotky
 • vrstvy úprav (Adjustment layers) a Filtry – podíváme se základní nástroje Photoshopu, které budeme používat při úpravách fotografií.

2. PRÁCE S AKCEMI:

Právě akce jsou to, co vám ušetří desítky hodin času každý měsíc - nechte Photoshop, aby vám připravil jednotlivé vrsty a masky pro úpravu fotky a vy se potom můžete u každé fotky rozhodnout, co z toho a jak použijete (takže akce není o tom, že by Photoshop měl udělat fotku za Vás, jak se někdy mylně tvrdí).

 • vytvoření vlastních akcí - pokud při úpravách používáte stále stejné nástroje a postupy (a to dělá každý z nás), naučím vás, jak si na to připravit akci - a od té doby to bude Photoshop dělat za vás a vy si jenom rozhodnete, na jakou část fotky ty úpravy budete aplikovat, případně s jakou intenzitou. 
 • jak akce používat - dostanete ode mě základní akce do začátku, které vám pomohou upravit tonalitu (světlo), barvy a barevné korekce, fotku lokálně doostřit, zvýraznit hlavní motivy, připravit si vrstvy na vinětaci, matte a barevné tónování, převod fotky na černobílou, udělat závěrečné doostření a export fotky pro tisk i zveřejnění na FB (webu).
 • jak připravit víc fotek najednou k úpravám - tady zajásáte asi nejvíc, uvidíte 🙂
 • jak exportovat všechny otevřené fotky najednou (a zavírat je) - drobnost, která také potěší

3. RETUŠOVÁNÍ a FREQUENCY SEPARATION:

Naučím Vás, jak se správně používají základní nástroje pro retušování (a uvidíte sami, že tam bude spousta věcí, které vás hodně překvapí) a také, jak retušovat s použitím Frequency separation (název zní složitě, ale je to zábavný a dokonalý způsob, jak připravit retuše, které jsou opravdu v profesionální kvalitě).

 • nástroje Healing, Spot Healing, and Patch Tools - všechno o jejich použití a nastavení
 • Clone Brush – jak správně používat klonovací razítko
 • Frequency separation - ukážu Vám, jak (a proč) to funguje a dostanete ode mě hotovou akci, kterou sám používám (aby jste neztráceli čas a rovnou mohli retušovat). Frequency separation je opravdu dokonalý způsob, jak upravit a retušovat nejenom detaily na fotce (pupínky, vrásky, jizvičky ...), ale také problémy s barvou a světlem (např. barevné fleky na kůži, pomerančová pleť, nestejnoměrné opálení ...) 
 • Liquify – slavný nástroj Photoshopu, naučíme se ho používat s citem tak, aby opravdu pomáhal 
 • konturování - jak správně konturovat (dát např. obličeji plasticitu, hloubku) pomocí nástrojů Dodge a Burn

4. BAREVNÉ TÓNOVÁNÍ A FINÁLNÍ DOOSTŘENÍ:

 • jak dát fotce vlastní styl - naučím Vás, jak dát fotografiím váš vlastní styl pomocí barevného tónování 
 • doostření fotografie - dostanete akce na finální doostřední fotografie (pro tisk i web) a export

5. KOMPLETNÍ ÚPRAVA TYPOVÉ FOTOGRAFIE:

Na závěr použijeme "všechno dohromady" a podíváme se na kompletní úpravu fotek a případů, které Vás budou čekat asi nejčastěji. Půjde o kompletní postup úpravy každé fotky (její tonality, barevnosti, lokální úpravy, finální efekty a tónování, doostření, export).

 • fotka z exteriéru - styl "rodinné focení" venku např. v parku
 • fotka z ateliéru - barevné korekce a retuše při ateliérovém svícení
 • newborn fotografie - retuše newborn
 • detailní retuše pleti - nedokonalosti, vrásky, barevné skvrny ...

TERMÍNY KURZU:

INDIVIDUÁLNÍ TERMÍNY KURZU:
NOVINKA: kurz děláme i "dálkově" (vzdáleným připojením na váš počítač a individuální konzultací), můžeme Vám tak nabídnout naprosto individuální přístup, kdy je obsah kurzu přizpůsoben vašim požadavkům. Ke kurzu vždy dostáváte sadu 18 výukových videí s opakováním všech základů Photoshopu.

HRADEC KRÁLOVÉ: jaro 2024

PLZEŇ - jaro 2024

ČESKÉ BUDĚJOVICE - jaro 2024

Potřebovat budete jenom notebook s nainstalovaným Photoshopem
(...prosím ověřte si předem, že ho máte opravdu funkční).

REZERVACE KURZU:

CENA prezenčního kurzu je 2.950 Kč

Osobně vím, že to, co na Vás na kurzu naučím, má hodnotu mnohem vyšší a kurz se vám "zaplatí" po pár hodinách práce s Photoshopem. Mě to "stálo" stovky hodin učení a hodně desítek tisíc korun zaplacených za kurzy těch nejlepších (tady v Čechách není moc kde brát, kromě kurzů od Lightgarden Academy, takže jsem nakoupil kurzy od nejlepších retušérů a učitelů Photoshopu - mohu vřele doporučit jména jako O'Neil Hues z Adobe, Photoshop "guru" Deke McClelland a Ben Willmore, vynikající retušér Pratic Naik, fotografka Meg Bitton ...) a snažil jsem se pobrat z toho to, co je prakticky využitelné a co mi umožnilo vytvořit si jednoduchý a rychlý systém na úpravu fotek. 

Doufám, že na kurzu bude hodně věcí vypadat "jednoduše" - to je dobře, ale věřte, že dostat se k tomu moc jednoduché nebylo 🙂 Trápil jsem se s tím před lety hodně dlouho a vy se tomu můžete vyhnout.

Rád Vám předám fungující systém práce ve Photoshopu, který nikde na YouTube ani v knížkách nenajdete. 

Individuální forma kurzu - pro 2 - 3 účastníky: cena je stejná, tedy 2.950 Kč.
(termíny jsou individuální, v případě zájmu nám prosím pošlete zprávu přes rezervační formulář).

Po kurzu dostanete certifikát o absolvování.

Několik ukázek před / po úpravách: