Adobe Lightroom - rychle a jednoduše.


Pro koho je Lightroom vhodný?

Pro ty z Vás, kdo jste už poznali, že vám např. Zoner X nestačí - chcete fotky upravovat na opravdu profesionální úrovni, fotíte do RAWu, potřebujete rychlost, precizní kvalitu a stabilitu. Tady oceníte Lightroom jako malého "bratříčka" Photoshopu.

Adobe Lightroom vám umoží všechno, co potřebujete pro kvalitní úpravu vašich fotografií - rychlou práci s RAWy, hromadné úpravy, synchronizaci úprav na více fotek dohromady, používání presetů, rychlou tvorbu náhledů i zpětnou synchronizaci vybraných fotek, detailní lokální úpravy ...

Na kurz můžete přijít i jako úplný začátečník - všechno probereme hezky "od začátku".

Co se na kurzu naučíte?
V krátkosti - rychlý, ale precizní postup, jak opravdu rychle dostat fotky z karty foťáku do upraveného stavu :)

MALÉ UKÁZKY, V ČEM VÁM LIGTROOM POMŮŽE:

PROFESIONÁLNÍ PRESETY - lze využít např. rovnou při importu fotek, můžete tak automaticky upravit klidně stovky fotek najednou

Originální fotka bez úprav

Originální fotka bez úprav

Fotka po importu při použití presetu

Fotka po importu při použití presetu (AUTO tonální úprava, lehké matte, doostření, srovnání vad objektivu, vinětace, kolorování přes HSL a LUT) - jde o automatickou úpravu (kterou si ale nastavíte & upravíte sami, navíc finální úprava fotky je potom také na Vás :)

GALERIE FOTEK PRO KLIENTY - Lightroom Vám umožní udělat na jedno kliknutí galerii fotek i s vodoznakem. 

Klient si pouze "hvězdičkuje fotky" a jakmile má hotovo, vybrané fotky se Vám automaticky synchronizují s Lightroomem (klient nemusí posílat čísla fotek a vy je nemusíte hledat ve všech vyfocených fotkách ...)

SYNCHRONIZACE ÚPRAV FOTEK- upravujete jednu fotku a Lightroom vám  všechno, co děláte, přenáší automaticky na všechny označené fotky (funkce Auto Sync) 

A je toho samozřejmě mnohem více .. viz program kurzu

PROGRAM KURZU:

  • příprava databáze a nastavení Lightroomu
  • import fotek za použití presetů
  • rychlá synchronizace úprav světla, barev, doostření, tónování
  • pro profi fotografy: tvorba náhledů (i s vodoznakem) a jejich export pro klienty a následná automatická synchronizace vybraných fotek od klienta s vaší databází
  • lokální úpravy: používání štětců, gradientů ...
  • tónování fotek (HSL, LUT)
  • vhodné formáty pro export fotek na web, pro tisk, pro úpravu ve Photoshopu ...
  • používání, tvorba a úprava vlastních presetů

Co na kurzy úprav fotografií říkají jejich účastníci:

Včera jsem byla na kurzu Profesionální fotograf a před 14 dny na kurzu Lightroomu a nevím, který se mi líbil víc. Marcel mi s kurzy ušetřil spoustu času, Lightroom jsem před kurzem vůbec neotevřela a nyní si troufnu říct, že se v něm orientuji skvěle a nebojím se ho použít. Jsem důkazem toho, že na kurz mohou i úplní začátečníci. To, s čím nás Marcel seznámil za jeden den, bych se sama učila a dohledávala několikanásobněkrát dlouho. Navíc zvládnutí úprav v Lr ušetří opravdu hodně času. Do té doby jsem ho měla jen zbytečně v balíčku od Adobe, teď ho aktivně a smysluplně využívám. Děkuji a doporučuji.
Jitka Malátová
Program Adobe Lightroom jsem viděla na kurzu poprvé v životě a jsem mile překvapena, co po kurzu s programem vše umím. Vše bylo hezky krůček po krůčku vysvětleno. Velkou pomocí pro mne je úprava spousty podobných fotek najednou (fotím velké akce, kde si většinou přivezu tisícovky fotek...) a jejich export přesně tam, kam potřebuji a v jakém formátu potřebuji. Ač se program zdá být složitý, vše bylo nakonec velmi jednoduché. Děkuji za hezký den, určitě to nebyl můj poslední kurz.
Šárka Štrejchýřová
Kurz Lightroomu byl další skvělý kurz od FOTOjinak. Stejně jako všechny kurzy předtím byl dobře připraven, z kurzu jsem si odnesla hromadu poznatků a naučila jsem se přesně to, co jsem očekávala, že se naučím. Marcel umí skvěle učit a předávat své zkušenosti dalším. Je prostě vidět, že je vše, co učí, dokonale zná, a to platí i v případě Lightroomu.
Markéta R.
"Moc děkuji za tento kurz. Zjistila jsem, že není třeba se Lightroomu obávat. Naopak! Po absolvování kurzu jsem pochopila, jak se dá práce zefektivnit, sjednotit a propojit s Photoshopem. Nic není tak složitého, jak vypadá, proto kurz doporučuji všema deseti! Marcel vše ochotně vysvětlí a podá tak, že porozumí i začátečník".
Jana Valíčková
"Kurz byl do poslední minuty nabitý informacemi a za sebe musím říct, že jeho vysoká úroveň předčila mé očekávání. Marcel je skvělý a trpělivý lektor, který vše detailně vysvětlí, prakticky ukáže a vy si vše následně vyzkoušíte. U tohoto kurzu se vám nestane, že se na něčem zaseknete, protože Marcel vnímá jak celou skupinu, tak jednotlivce a dokáže to dokonale skloubit. Skvěle vynaložené peníze do vzdělání, děkuji."
Jitka Kopecká
"Konečně kurz, kde se neučíte zbytečnosti, ale to, jak zefektivnit vaši práci! Marcel je prostě jednička, jak svým přístupem, tak svými znalostmi, o které se s vámi rád podělí. Lepší kurz nenajdete! Doporučuji všem, co si chtějí usnadnit práci a nechtějí trávit dlouhé hodiny u PC. Marcel ochotně vše vysvětlí a nepřipadáte si blbě, když se na něco zeptáte. Díky 👏! Všem vřele doporučuji! Moc děkuji. Jana"
Jana Valíčková
"Ráda bych poděkovala za báječný kurz pro úpravu fotografií.... naprosto naplnil veškerá očekávání. Vše bylo srozumitelně a od základů vysvětleno - ještě jednou veliké díky. Do budoucna přeji spoustu stejně spokojených studentů a mnoho krásných fotek :-)".
Katka Hamouzová
"Kurz byl pro mě velmi přínosný. Šla jsem na kurz coby úplný začátečník. Kurz byl intenzivní, ale velmi srozumitelný a odnesla jsem si domů mnoho cenných rad. Měla jsem pocit, že jsem dostala opravdu pevný základ, na kterém se dá dobře stavět . V úpravách mě to posunulo zase pár kroků dál. Kurz opravdu doporučuji . Marcel dokáže vše vysvětlit tak, že to dává smysl :-). Ještě jednou díky a přeji mnoho spokojených zákazníku a absolventů kurzu".
Míša Oiquell
" Dlouho jsem hledala a zvažovala na jaký kurz zajít, aby pro mě byl užitečný a posunul mě dál. Jsem ráda, že jsem vsadila na Vás! Z kurzu jsem odcházela nadšená. Splnil veškerá má očekávání. Oceňuji, že jste se rozhodl předávat své know-how dál. Váš výklad je velice srozumitelný, jste trpělivý a ochotný odpovědět na veškeré dotazy. Děkuji i za podporu a možnost zpětných dotazů. Pojal jste to z lidského hlediska naprosto dokonale! Kurz velice doporučuji všem, kteří se chtějí ve Photoshopu zdokonalit a ulehčit si práci. Ať se daří!".
Eliška Axmannová
"Chtěla bych poděkovat za úžasný kurz, na který jsem už netrpělivě čekala necelý rok. Kurz byl pro mě v každém případě velmi přínosný a to v mnoha směrech, dost věcí jsem se naučila a pochopila správné postupy. Váš výklad je srozumitelný a na názorných příkladech a Vaše trpělivost je obdivuhodná co se týče dotazů od kurzistů rovněž i v opakovaném vysvětlování již řečeného. Velmi také děkuji za následně zaslané akce, videa a další informace!"
Renata Černá
"Již druhý kurz absolvovaný s panem Fotografem Kotykem a velmi spokojena. Pan fotograf Vám předá v jednom kurzu léta své praxe a toho si velice vážím. Ještě jednou Vám děkuji a ráda kdykoliv přijdu na další Vaše kurzy p. Kotyk!!!"
Martina Pleskotová
"Mám za sebou už několik kurzu od Marcela a Verči, musím jedním slovem říct že jsou skvělý a za vše jim moc děkuji, kdykoliv se na ně mohu obrátit a vím že mi pomůžou, i kdyz toho sami mají dost… Jsem moc ráda že jsem mohla u nich dělat kurzy a že jsem je poznala.. Takže kdo ještě pořád rozmyšlí, určitě není nad čím přemýšlet, jedině doporučuji.."
Mirka Bartáčková
Pokud někdo váháte opravdu doporučuji kurzy s FOTOjinak. Byl to víkend plný nových, užitečných postupů a informací které budete potřebovat stále :) Určitě si udělejte čas a na kurzy se objednejte věřím, že budete nadmíru spokojeni jako já a X dalších kteří se rozhodli kurzy navštívit.
Lenka Bláhová
Velice doporučuji kurzy od Fotojinak!!! Jsou určené pro všechny nadšence do focení, kteří očekávají srozumitelnost a profesionalitu. Kurzy obsahují maximum informací, které jsou potřeba a vše je hned názorně ukázáno a vyzkoušeno. Marcel a Veru jsou milovníci fotografie, proto jejich knowhow předávají s obrovským nadšením a potěšením, což je na nich na první pohled vidět. Z jejich kurzů budete odcházet nejen s množstvím nových zkušeností, ale také s úsměvem na tváři :-)
Lucie Maršálková
Bylo to super, hned jsem to doma jeste zkusila na svych fotkach a ono to fakt funguje :) hlavne ta casova uspora je bozi. Tak jeste jednou diky, Adriana
Adriana Winkelhöferová
"Naucila jsem se spoustu novych veci a ziskala uzitecne informace, ktere urcite v praxi vyuziji. A to vsechno tak, ze jsem tomu rozumela a vse chapala. Uz se moc tesim na dalsi kurz".
Lucie Součková
Musim vam velmi podekovat za kurz. Hltala jsem kazde slovo a snazila se zapamatovat a pochopit vse. Bylo to narocne, ale skvele vysvetlene. Me obavy na zacatku byly zbytecne. Ukazal jste mi novy zpusob, jakym pracovat a verim ze i diky vam budu pripadne i nejake tutorialy chapat vice :) Doted to pro me bylo zbytecne, nevedela jsem “ktera bije”. Uz ted si planuji nova foceni a tesim se na jejich nasledne upravy. Verim, ze i pro vas to bylo narocne, ale jste profik s lidskou tvari 👌🏻
Michaela Soukupová
"Bylo to super. Tesim se az k tomu zitra sednu a zacnu zkouset. Mam za sebou rekvalifikacni kurz s Fotoinstitutem, ale takhle prinosne nam to nevysvetlili. Dekuji :-)".
Míla Tremerová

BONUSY PRO VŠECHNY ÚČASTNÍKY

Bojíte se, že na kurzu všechno nepochopíte?

Tempo kurzu je přizpůsobeno Vám, a navíc po kurzu dostanete přístup na webovou stránku s výukovými videomateriály, které jsme pro Vás připravili - více než 90 minut. Můžete si tak všechno v klidu zopakovat.

Když budete něco potřebovat ...

Součástí stránky pro účastníky je také blog - na cokoli se zeptejte a pomůžeme Vám. Našim cílem je, aby Vám byl kurz opravdu užitečný, a tak Vám rádi věnujeme čas i po absolvování kurzu.

Presety a nastavení štětců

Na kurzu dostanete sadu presetů, LUTs a set nastavení štetců pro lokální úpravy, které Vám zrychlí a zjednoduší práci.

TERMÍNY KURZU:

HRADEC KRÁLOVÉ - restaurace Park Golf 
- v případě zájmu nám prosím napište, nabídneme Vám individuální termín

PLZEŇ - hotel Viktoria
- v případě zájmu nám prosím napište, nabídneme Vám individuální termín

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Galerie R51
- v případě zájmu nám prosím napište, nabídneme Vám individuální termín

 

Potřebovat budete jenom notebook s nainstalovaným Adobe Lightroom Classic CC
(...prosím ověřte si předem, že ho máte opravdu funkční a že máte opravdu Lightroom Classic CC, Adobe má i "mobilní" verzi pojmenovanou pouze "Lightroom").

REZERVACE KURZU:

CENA kurzu je 2.250 Kč

Doufám, že na kurzu bude hodně věcí vypadat "jednoduše" - to je dobře, ale věřte, že dostat se k tomu moc jednoduché nebylo :) Trápil jsem se s tím před lety hodně dlouho a vy se tomu můžete vyhnout.

Rád Vám předám fungující systém práce ve Adobe Lightroom, který nikde na YouTube ani v knížkách nenajdete. 

Po kurzu dostanete certifikát o absolvování.