JE VAŠÍM SNEM VYDĚLÁVAT SI FOTOGRAFOVÁNÍM?

Tak seberte odvahu a nebojte se začít! Ukážeme Vám, jak na to - dostanete praktické návody, jak začít kariéru profesionálního fotografa - co si pořídit, jak se prezentovat, dělat reklamu, získávat (a udržet si) klienty.

Naučíme Vás, jak si začít vydělávat fotografováním rychle a s co nejmenšími náklady.

Jestli budete úspěšní, záleží nakonec jenom na Vás - ale je velká škoda dělat na začátku zbytečné chyby a kvůli nim přijít o šanci fotografem se opravdu stát.

URČITĚ MÁTE SPOUSTU OTÁZEK:

Na kurzech fotografování odpovídáme vždy na spoustu dotazů ohledně naší práce, a tak jsme dali dohromady tento kurz, kde máte všechno pěkně pohromadě 🙂

 • mám mít ještě jinou práci nebo rovnou zkusit jenom fotit?
 • co si mám koupit do začátku, když nechci moc utrácet?
 • jak o sobě dát vědět a získat (a udržet si) první zákazníky?
 • jak zvládnout vlastní web, Facebook, Instagram?
 • potřebuju placenou reklamu? ... a jak jí vlastně dělat?
 • za kolik fotit? - jak si nastavit ceník za fotografování?
 • jak upravovat fotky, v čem, jak posílat náhledy klientům?
 • jak jednat s klienty, aby se mi vraceli?
 • jak poznat, že na to mám a nebát se začít?
 • ... a je toho ještě mnohem více, co budete na začátku řešit ...

Když jsme začínali s fotografováním my, měli jsme každý vlastní zaměstnání, ale věděli jsme, kam míříme - postupně jsme se zdokonalovali, šetřili a nakupovali techniku, každá zkušenost (ale i chyby) nás posunuly dál. Nespěchali jsme a věřili, že to půjde. Naučili jsme se všechno sami a nakonec se fotografováním živíme oba. Cesta to byla ale dlouhá a ne vždycky jednoduchá. Jak ji zvládnout a projít jí bez zbytečných chyb - o tom je tento kurz. Rádi Vám pomůžeme dostat se rychle k cíli a splnit si tak Váš sen - držíme Vám palce 🙂

Veronika & Marcel Kotyk, autoři a lektoři kurzu 

V ČEM VÁM KURZ POMŮŽE ...

Dáme Vám jednoduchý a praktický návod, jak si focením začít vydělávat

Není to tak těžké, když víte, jak na to! Neuděláte chyby, které se staly jiným ...

Naučíme a ukážeme vám všechno, co budete potřebovat pro úspěšný začátek nebo rychlé zdokonalení Vaší kariéry fotografa.

Našimi kurzy prošlo už více než dva tisíce fotografů a účastníci oceňují hlavně  srozumitelnost a názornost, ale také praktické rady a jejich vyzkoušení v praxi.

Čeká Vás přátelský přístup a i když jste začátečník, na kurzu se určitě "neztratíte" :).

Naše práce nás baví a rádi Vám předáme to, co sami používáme při našem profesionálním focení.

Moc děkuji za kurz Jak se stát profesionálním fotografem. Od koho jiného se učit, než od těch nejlepších. Kurz je určen pro každého, kdo to myslí s focením opravdu vážně. Marcel vás provede vším, na co si dát na začátku pozor a jak využít správných nástrojů marketingu, aby se z vás stal profesionální fotograf, který má čas i na svou rodinu. Díky!
Jana Valíčková
"Vřele doporučuji kurz Profesionální fotograf.... velice děkuji za praktické informace a hlavně ukázku toho, že to jde dělat i jednoduše a efektivně. Děkuji Marcelovi, že je ochotný podělit se o své know how a hlavně za následný back up a ochotu poradit kdykoliv je potřeba. Nebyl to první kurz, který jsem u Fotojinak absolvovala, odnesla jsem si jako vždy spoustu informací a tipů, jak práci fotografa zefektivnit. Pokud uvažujete o tom, že byste nějaký takový kurz potřebovali, tak vám Marcela a i Verču můžu na 200% doporučit. JDĚTE DO TOHO!".
Adriana Winkelhöferová
Jako účastník kurzu ocenuji lidsky a pozitivní přístup! Absolvovala jsem již druhý kurz, který mi opět ukázal mnoho nových a užitečných informaci z oblasti profesionální fotografie 👍. Moc děkuji za nové a užitečné informace.
Jana Chadimová
Chtěla bych moc poděkovat za super kurz. Mnoho užitečných a praktických informací, ke kterým bychom se dostávali bez tohoto kurzu dlouhou a náročnou cestou. Celý kurz se nesl v přátelském duchu. Jako další super výhodu považuji web se všemi potřebnými informacemi, které pro nás Marcel vytvořil. Určitě to není posledni kurz, který jsem u FOTOjinak absolvovala. Moc děkuji.
Aneta Pečmanová
Moc děkuji za skvěle připravený kurz. Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla k jeho absolvování. Děkuji i za zaslané odkazy. Už teď se těším na další setkání na některém z dalších kurzů".
Edita Skřivánková
Pokud někdo váháte opravdu doporučuji kurzy s FOTOjinak. Navštívila jsem kurz Photoshop pro fotografy a Profesionální fotograf. Byl to víkend plný nových, užitečných postupů a informací které budete potřebovat stále 🙂 Určitě si udělejte čas a na kurzy se objednejte věřím, že budete nadmíru spokojeni jako já a X dalších kteří se rozhodli kurzy navštívit.
Lenka Bláhová
Diky za dnesni kurz. Myslim ze by jste v klidu mohli vyucovat efektivitu predavani informaci. Fakt super! Jeste jednou diky. Pokud jen trochu uvažujete o možnosti vydělávat si fotografováním, určitě navštivte kurz Profesionální fotograf. Informace, které zde velmi příjemnou formou získáte vám ušetří spoustu starostí, chyb a také peněz. Mohu jen doporučit.
Jiří Franc
U FOTOjinak jsem absolvovala už druhý kurz - Profesionální fotograf. Jsem nadmíru spokojena. Vše je podáváno srozumitelně a jednoznačně. Lektor před vámi nic neskrývá, zodpoví každou vaši otázku. Mám rezervaci i na další kurz Rodinné fotografie. A moc se těším!
Míša Dostálová
Mohu jen doporučit, v sobotu jsem absolvovala kurz Profesionální fotograf... a každýmu kdo o tom jen přemýšlí,mohu říct,že nebude litovat!
Vendy Zámečníková
Absolvovala jsem už druhý kurz u Marcela a mohu jen doporučit. Kurz profesionální fotograf byl plný cenných rad a zkušeností. S přátelským přítupem předává vlastní "know-how" o světě focení. Určitě nelituji a těším se na další. Daniela
Daniela Hodysová
Kurz mě hodně naučil. Kdykoli jsme mohli reagovat a klást otazky, Marcel vždy pohotově reagoval a uměl poradit a pomoct s našimi konkrétními problémy v podnikání. Z kurzu jsme si odnesli nejen nové poznatky, ale také soupis všeho, co se nám do budoucna může hodit, včetně odkazů na weby, kde nakupovat, nebo kde zakládat webovky, odkud stahovat potrebne aplikace atd atd. Všechny informace máme tak přehledně vždy po ruce. Jsem vděčná za jeho individuální přístup, otevřenost a naprostou profesionalitu. Všem fotografům tento kurz vřele doporučuji 👍
Juliana Konigová
Absolvovala jsem již několik Marcelovo kurzů a posledním byl Profesionální fotograf. Byl naprosto super, stejně jako všechny předchozí kurzy :-), určitě bych všem moc moc doporučila 🙂
Kateřina Hamouzová
Velice doporučuji kurzy od Fotojinak!!! Jsou určené pro všechny nadšence do focení, kteří očekávají srozumitelnost a profesionalitu. Kurzy obsahují maximum informací, které jsou potřeba a vše je hned názorně ukázáno a vyzkoušeno. Marcel a Veru jsou milovníci fotografie, proto jejich knowhow předávají s obrovským nadšením a potěšením, což je na nich na první pohled vidět. Z jejich kurzů budete odcházet nejen s množstvím nových zkušeností, ale také s úsměvem na tváři 🙂
Lucie Maršálková
Rozhodne doporucuju! Kurz Profesionalni fotograf je prakticky a dostanete presne ty informace, ktere potrebujete. Navic p. Kotyk je vstricny, pozitivni clovek. Takze pokud se chcete zase o kousek posunout urcite nevahejte.
Milli Tremerová
Moc doporučuji všem, kteří se chtějí posunout zase o kus dál. 🙂 Marcel je opravdu profesionál a vše nám srozumitelně vysvětlil, poradil bez zbytečného "obalu" a vše narovinu 🙂 Děkuji. 🙂
Niki Bartáková
"Pokud se chcete naučit fotit, tak vřele doporučuji, zatím jsem absolvovala kurz pro začátečníky a pro profesionály a oba kurzy mi daly hodně. Ještě mě čeká kurz focení v atelieru a myslím si, že získám všechny potřebné informace".
Štěpánka Vrbová
"Děkuji za perfektní kurzy Svatební a Profi hodně jsem se naučila doporučuji a těším se na další kurz 😊".
Marika Čížková
"Děkuji Marcelovi za dnešní fotokurz “profesionální fotograf” Posunul mě zase o krok od amatéra k profesionálovi. Děkuji Marceli a doufám že se zde brzy potkáme na dalším kurzu 😊".
Filip Januš
Kurz Profesionalni fotograf mohu jen doporucit, dozvite se mnoho uzitecnych rad a figlu jak zacit a hlavne se nebat. Myslim ze pro me byl i tento kurz velkym prinosem a stalo to za to. Timto chci Marcelovi podekovat a zbytek uz je na me 🙂
Lenka Fránová
"Dnes jsem absolvovala kurz Profesionální fotograf, který stejně tak, jako všechny kurzy od Fotojinak předčil má očekávání. Vše srozumitelně vysvětleno. Celý kurz se nesl v kamarádském duchu, takže jsem si připadala spíš jako na posezení s kamarády, odkud jsem si domů vezla spousty nových rad k nezaplacení. Moc děkuji Fotojinak za to, co pro nás amatérské fotografy dělají a že nám umožňují si plnit své sny ❤️ Děkuji!!!".
Jitka Bestrejková
"Absolvovala jsem kurz Profesionalni fotograf a musím říct, že hodně věcí by mně nenapadlo, abych si usnadnila a urychlila práci i komunikaci se zákazníky. Plus užitečné rady ohledně techniky a programů. Vše srozumitelně vysvětleno. Děkuji. Už se těším na další kurz 😊".
Veronika Janečková

Z OBSAHU KURZU:

 • Jak začít a jak poznat, že to zvládnete
  Každý z vás půjde jinou cestou, ale jedno je stejné - je zbytečné dělat chyby, které už někdo udělal před Vámi :). Ukážeme Vám přímou a jasnou cestu, jak si začít fotografováním vydělávat peníze tak, aby jste byli spokojení Vy i vaši klienti. A také jak poznat, že můžete být úspěšní.
 • Jak se odlišit od ostatních fotografů?
  Řekněte si rovnou na začátku, v čem a jak přesně se odlišíte a proč by se lidé měli nechat fotit zrovna u Vás? Poradíme Vám s tím ...
 • Vedlejší pracovní poměr, při mateřské nebo jako OSVČ?
  Rozhodnout se správně je důležité - řekneme si, co budete potřebovat (ŽÚ, FÚ, zdravotní a sociální ... ) a jak to na začátku udělat co nejjednodušeji.
 • Jakou budete potřebovat foto-techniku (za rozumnou cenu)
  Jaké si pořídit základní vybavení a pokud už máte, tak co si dokoupit, aby Vás to posunulo zase o kus dál.
 • Vlastní nebo pronajatý ateliér? Nebo žádný?
  Řekneme si, co budete opravdu potřebovat (bude to mnohem méně věcí, než si myslíte), a pokud budete zařizovat vlastní atelier, tak vám poradíme, jak to udělat za opravdu rozumnou cenu.
 • Jak získávat zákazníky?
  Způsobů, jak o sobě dát vědět, je hodně - a snadno se Vám stane, že začnete zbytečně utrácet peníze za něco, co Vám moc nepomůže. Přitom nejlepší reklama je zadarmo, poradíme, jak na to.
 • Jak o sobě dát vědět - vlastní web, Facebook nebo Instagram?
  Co z toho budete opravdu potřebovat? A jak si pořídit vlastní webové stránky za rozumnou cenu a zároveň si je "postavit" a spravovat sami. Povíme si, jaké jsou možnosti - a nebojte se, nepotřebujete na to být IT technik.
 • Jak mít mnohem víc zákazníků - remarketing
  Představte si, že na Váš web přišel za poslední měsíc třeba jeden tisíc návštěvníků, ale ozvali se Vám jenom čtyři. 996 se ještě nerozhodlo, ale na váš web se už asi nevrátí - jak je znova oslovíte? Kontakty na ně nemáte - jak jim ukážete ještě podruhé, potřetí, počtvrté vaši nabídku? Pomohou Vám v tom okruhy návštěvníků a FB pixel, ukážeme Vám, jak se to přesně dělá. Tady je klíč k opravdu úspěšné reklamě!
 • Za kolik budete fotit? Bojíte se zvednout cenu?
  Ukážeme Vám, jak si udělat ceník tak, aby dával smysl pro Vás i pro vaše klienty. Jak si nastavit balíčky focení, jak (proč a kdy) dělat akce a kdy se Vám vyplatí říci si o více peněz (zdražit, aniž by to ohrozilo vaše stálé i nové zákazníky).
 • Nafotíte fotky pro klienta - a co potom?
  Tady můžete na začátku "ztrácet" nejvíc času - jak rychle udělat základní úpravy, v jakém programu, jak posílat náhledy fotek klientům, jak všechno zálohovat .... jak potom upravit fotky, které si klient vybere a v jakých formátech mu je odevzdat. Poradíme Vám, jak zvládnout cestu "nafotím .... odevzdám" rychle a kvalitně.
 • Jak mít čas na rodinu i na sebe - a nebýt pořád v práci!
  Tenhle bod je pro nás v současnosti asi nejdůležitější a je dobré si v tom udělat jasno hned na začátku. Spousta dobrých fotografů skončí proto, že už to prostě nestíhají a odnese to jejich zdraví i rodina. Ukážeme Vám, jak se tomu vyhnout.
 • Zajímá Vás něco dalšího? Stačí se zeptat ...
  Řekneme Vám všechno, co jsme se naučili a používáme každý den při naší práci. Všechno máme ověřené praxí - a nic před Vámi tajit nebudeme. Odpovíme Vám na všechny dotazy - jak s tím naložíte bude na Vás 🙂

KDE, KDY A ZA KOLIK:

CENA je 3.950 Kč za celodenní kurz.

Hradec Králové - neděle 21. května 2023
Plzeň - sobota 20. května 2023
Brno - Bučovice: 22. července 2023 
České Budějovice, Jihlava - pošlete nám prosím poptávku mailem

Po kurzu dostanete certifikát o absolvování.
Máte jakékoli dotazy? Rádi Vám je zodpovíme - prosím kontaktujte nás!

Termíny, místa a rezervace všech našich kurzů najdete TADY.

REZERVUJTE SI VAŠE MÍSTO NA KURZU

Pošlete nám prosím kontaktní informace, obratem Vám zašleme potvrzenou rezervaci a podrobné informace ke kurzu.
Kurz si můžete také rezervovat SMSKou na tel. čísle 602 589 938.