LIGHTROOM a PHOTOSHOP - rychlé základy pro fotografy

Začínáte s úpravami fotografií a nevíte, jak na to?
Nastavování počítače není pro Vás?
Bojíte se, že na kurzu všechno nepochopíte? 

Připravili jsme jednodenní kurz se základy dvou profesionálních programů - Photoshopu a Lightroomu, které používá téměř každý fotograf. 
(Lightroom je přehledný katalog vašich fotek, kde máte klidně desetitisíce fotek, které jdou navíc velmi rychle upravovat - stále tak máte po ruce a na jednom místě všechno, co jste kdy nafotili. Photoshop potom slouží k detailní úpravě jednotlivých fotek).

Vysvětlíme Vám všechno, co na začátku budete potřebovat - všechno si v klidu vyzkoušíte a zeptáte se na to, co budete potřebovat.

Dostanete od nás výuková videa, aby jste mohli pokračovat dál.
 Součástí kurzu jsou výuková videa, kde si všechno zopakujete, kolikrát budete potřebovat a kde se naučíte další postupy pro úpravy fotografií. 

Na kurz můžete přijít i jako úplný začátečník - všechno probereme hezky "od začátku". Postupy, probírané na kurzu, ale odpovídají profesionální práci, můžete tedy přijít, i když už v LR/PS pracujete.

Photoshop ani Lightroom se nikdo za jeden den nenaučí, ale my vás v tom nenecháme samotné.
On.line výuková videa máte "napořád", ale i když Vám něco nepůjde, rádi Vám poradíme - stačí, když nám dáte vědět.

DVA ON-LINE KURZY A PREZENČNÍ CELODENNÍ KURZ V JEDNOM !

Problém on-line kurzů je, že když se někde "zaseknete" nebo něčemu nerozumíte, nikdo vám to nevysvětlí. 

Tento kurz je unikátní v tom, že získáte dva kompletní on-line kurzy (Photoshop a Lightroom), ale také celodenní prezenční kurz, kde si všechno vysvětlíme, nastavíme a zeptáte se na všechno, co vás bude zajímat.

CO SE NA KURZU NAUČÍTE:

 • probereme kompletní základy Photoshopu i Lightroomu
  ... aby jste se na začátku "neztratili"
 • nastavíme Vám notebook, aby fungoval "jak má"
  ... taky se děsíte slov, jako "barevný prostor" nebo "exportní formáty"? - nebojte se, všechno vám vysvětlíme a hlavně nastavíme, aby to jednou provždy fungovalo 🙂
 • jak dostat fotky do počítače a nechat je automaticky upravit
  ... tady budete mít radost :), ukážeme vám minutový postup, jak fotky naimportovat a nechat si je automaticky upravit (připravíme si importní preset, kde za nás Lightroom udělá většinu práce sám - upraví světlo, barvy, kontrast, fotku doostří a barevně natónuje, aby si vám rovnou líbila).
 • Lightroom - rychlé úpravy
  ... ukážeme si, jaké jsou možnosti pro úpravu fotek a hlavně - jak je upravovat hromadně, abychom ušetřili čas. Taky si vytvoříme vzorové postupy úprav (presety - třeba pro pro import fotek, barevné/černobílé/letní/podzimní presety).
 • Photoshop - základy
  - probereme to nejdůležitější: jak se ve Photoshopu vyznat, a taky vrstvy, masky a štětce - když zvládnete tohle, už se ve Photoshopu neztratíte. Ukážeme vám taky hlavní postupy úprav, které budete potřebovat. Photoshop si taky propojíme s Lightroomem, aby oba hezky spolupracovaly.
 • exporty fotek
  všechny exportní formáty budete mít připravené na jedno kliknutí myši: na Facebook, Instagram, do tisku, i třeba s vodoznakem.

CO BUDETE NA KURZU POTŘEBOVAT:

 • notebook, nabíječku, myš
  všechno si budete zkoušet přímo na svém počítači, kde zároveň i všechno nastavíme tak, aby to fungovalo, jak má 🙂
 • nainstalovaný Adobe Lightroom Classic a Photoshop
  Buď je už máte a používáte, nebo si je můžete nainstalovat ze stránek Adobe (odkaz a info níže).
 • dobrou náladu 🙂
  všechno ostatní zvládneme, i fotky k úpravám Vám připravíme my :).

INSTALACE PROGRAMŮ ADOBE LIGHTROOMA CLASSIC A PHOTOSHOP CC:

1) Na této stránce Adobe si vyberte Plán pro digitální fotografii (cena je 12.09 EU, platí se měsíčně z platební karty, předplatné lze kdykoli zrušit, na začátku máte 7denní zkušební období).

2) Do počítače se vám stáhne malý prográmek Adobe Creative Cloud, přihlásíte se do něj přihlašovacím jménem a heslem, které jste si zvolili při volbě předplatného (viz bod 1). Tam je nabídka všech programů - předplacené budete mít Lightroom Classic a Photoshop, u nich si klikněte na tlačítko "Instalovat", vše ostatní už proběhne automaticky.
(pozor na záměnu s programem Lightroom CC, ten je určený pro mobilní použití a máte ho také v předplatném - zvolte si Lightroom Classic).

3) Program Adobe Creative Cloud vám potom nabízí i případné aktualizace programů 

UKÁZKY Z KURZU - presety, synchronizace ...:

PROFESIONÁLNÍ PRESETY - lze využít např. rovnou při importu fotek, můžete tak automaticky upravit klidně stovky fotek najednou

Originální fotka bez úprav

Originální fotka bez úprav

Fotka po importu při použití presetu

Fotka po importu při použití presetu (AUTO tonální úprava, lehké matte, doostření, srovnání vad objektivu, vinětace, kolorování přes HSL a LUT) - jde o automatickou úpravu (kterou si ale nastavíte & upravíte sami, navíc finální úprava fotky je potom také na Vás 🙂

SYNCHRONIZACE ÚPRAV FOTEK- upravujete jednu fotku a Lightroom vám  všechno, co děláte, přenáší automaticky na všechny označené fotky (funkce Auto Sync) 

Co na kurzy úprav fotografií říkají jejich účastníci:

Včera jsem byla na kurzu Profesionální fotograf a před 14 dny na kurzu Lightroomu a nevím, který se mi líbil víc. Marcel mi s kurzy ušetřil spoustu času, Lightroom jsem před kurzem vůbec neotevřela a nyní si troufnu říct, že se v něm orientuji skvěle a nebojím se ho použít. Jsem důkazem toho, že na kurz mohou i úplní začátečníci. To, s čím nás Marcel seznámil za jeden den, bych se sama učila a dohledávala několikanásobněkrát dlouho. Navíc zvládnutí úprav v Lr ušetří opravdu hodně času. Do té doby jsem ho měla jen zbytečně v balíčku od Adobe, teď ho aktivně a smysluplně využívám. Děkuji a doporučuji.
Jitka Malátová
Program Adobe Lightroom jsem viděla na kurzu poprvé v životě a jsem mile překvapena, co po kurzu s programem vše umím. Vše bylo hezky krůček po krůčku vysvětleno. Velkou pomocí pro mne je úprava spousty podobných fotek najednou (fotím velké akce, kde si většinou přivezu tisícovky fotek...) a jejich export přesně tam, kam potřebuji a v jakém formátu potřebuji. Ač se program zdá být složitý, vše bylo nakonec velmi jednoduché. Děkuji za hezký den, určitě to nebyl můj poslední kurz.
Šárka Štrejchýřová
Kurz Lightroomu byl další skvělý kurz od FOTOjinak. Stejně jako všechny kurzy předtím byl dobře připraven, z kurzu jsem si odnesla hromadu poznatků a naučila jsem se přesně to, co jsem očekávala, že se naučím. Marcel umí skvěle učit a předávat své zkušenosti dalším. Je prostě vidět, že je vše, co učí, dokonale zná, a to platí i v případě Lightroomu.
Markéta R.
"Moc děkuji za tento kurz. Zjistila jsem, že není třeba se Lightroomu obávat. Naopak! Po absolvování kurzu jsem pochopila, jak se dá práce zefektivnit, sjednotit a propojit s Photoshopem. Nic není tak složitého, jak vypadá, proto kurz doporučuji všema deseti! Marcel vše ochotně vysvětlí a podá tak, že porozumí i začátečník".
Jana Valíčková
"Kurz byl do poslední minuty nabitý informacemi a za sebe musím říct, že jeho vysoká úroveň předčila mé očekávání. Marcel je skvělý a trpělivý lektor, který vše detailně vysvětlí, prakticky ukáže a vy si vše následně vyzkoušíte. U tohoto kurzu se vám nestane, že se na něčem zaseknete, protože Marcel vnímá jak celou skupinu, tak jednotlivce a dokáže to dokonale skloubit. Skvěle vynaložené peníze do vzdělání, děkuji."
Jitka Kopecká
"Konečně kurz, kde se neučíte zbytečnosti, ale to, jak zefektivnit vaši práci! Marcel je prostě jednička, jak svým přístupem, tak svými znalostmi, o které se s vámi rád podělí. Lepší kurz nenajdete! Doporučuji všem, co si chtějí usnadnit práci a nechtějí trávit dlouhé hodiny u PC. Marcel ochotně vše vysvětlí a nepřipadáte si blbě, když se na něco zeptáte. Díky 👏! Všem vřele doporučuji! Moc děkuji. Jana"
Jana Valíčková
"Ráda bych poděkovala za báječný kurz pro úpravu fotografií.... naprosto naplnil veškerá očekávání. Vše bylo srozumitelně a od základů vysvětleno - ještě jednou veliké díky. Do budoucna přeji spoustu stejně spokojených studentů a mnoho krásných fotek :-)".
Katka Hamouzová
"Kurz byl pro mě velmi přínosný. Šla jsem na kurz coby úplný začátečník. Kurz byl intenzivní, ale velmi srozumitelný a odnesla jsem si domů mnoho cenných rad. Měla jsem pocit, že jsem dostala opravdu pevný základ, na kterém se dá dobře stavět . V úpravách mě to posunulo zase pár kroků dál. Kurz opravdu doporučuji . Marcel dokáže vše vysvětlit tak, že to dává smysl :-). Ještě jednou díky a přeji mnoho spokojených zákazníku a absolventů kurzu".
Míša Oiquell
" Dlouho jsem hledala a zvažovala na jaký kurz zajít, aby pro mě byl užitečný a posunul mě dál. Jsem ráda, že jsem vsadila na Vás! Z kurzu jsem odcházela nadšená. Splnil veškerá má očekávání. Oceňuji, že jste se rozhodl předávat své know-how dál. Váš výklad je velice srozumitelný, jste trpělivý a ochotný odpovědět na veškeré dotazy. Děkuji i za podporu a možnost zpětných dotazů. Pojal jste to z lidského hlediska naprosto dokonale! Kurz velice doporučuji všem, kteří se chtějí ve Photoshopu zdokonalit a ulehčit si práci. Ať se daří!".
Eliška Axmannová
"Chtěla bych poděkovat za úžasný kurz, na který jsem už netrpělivě čekala necelý rok. Kurz byl pro mě v každém případě velmi přínosný a to v mnoha směrech, dost věcí jsem se naučila a pochopila správné postupy. Váš výklad je srozumitelný a na názorných příkladech a Vaše trpělivost je obdivuhodná co se týče dotazů od kurzistů rovněž i v opakovaném vysvětlování již řečeného. Velmi také děkuji za následně zaslané akce, videa a další informace!"
Renata Černá
"Již druhý kurz absolvovaný s panem Fotografem Kotykem a velmi spokojena. Pan fotograf Vám předá v jednom kurzu léta své praxe a toho si velice vážím. Ještě jednou Vám děkuji a ráda kdykoliv přijdu na další Vaše kurzy p. Kotyk!!!"
Martina Pleskotová
"Mám za sebou už několik kurzu od Marcela a Verči, musím jedním slovem říct že jsou skvělý a za vše jim moc děkuji, kdykoliv se na ně mohu obrátit a vím že mi pomůžou, i kdyz toho sami mají dost… Jsem moc ráda že jsem mohla u nich dělat kurzy a že jsem je poznala.. Takže kdo ještě pořád rozmyšlí, určitě není nad čím přemýšlet, jedině doporučuji.."
Mirka Bartáčková
Pokud někdo váháte opravdu doporučuji kurzy s FOTOjinak. Byl to víkend plný nových, užitečných postupů a informací které budete potřebovat stále 🙂 Určitě si udělejte čas a na kurzy se objednejte věřím, že budete nadmíru spokojeni jako já a X dalších kteří se rozhodli kurzy navštívit.
Lenka Bláhová
Velice doporučuji kurzy od Fotojinak!!! Jsou určené pro všechny nadšence do focení, kteří očekávají srozumitelnost a profesionalitu. Kurzy obsahují maximum informací, které jsou potřeba a vše je hned názorně ukázáno a vyzkoušeno. Marcel a Veru jsou milovníci fotografie, proto jejich knowhow předávají s obrovským nadšením a potěšením, což je na nich na první pohled vidět. Z jejich kurzů budete odcházet nejen s množstvím nových zkušeností, ale také s úsměvem na tváři 🙂
Lucie Maršálková
Bylo to super, hned jsem to doma jeste zkusila na svych fotkach a ono to fakt funguje 🙂 hlavne ta casova uspora je bozi. Tak jeste jednou diky, Adriana
Adriana Winkelhöferová
"Naucila jsem se spoustu novych veci a ziskala uzitecne informace, ktere urcite v praxi vyuziji. A to vsechno tak, ze jsem tomu rozumela a vse chapala. Uz se moc tesim na dalsi kurz".
Lucie Součková
Musim vam velmi podekovat za kurz. Hltala jsem kazde slovo a snazila se zapamatovat a pochopit vse. Bylo to narocne, ale skvele vysvetlene. Me obavy na zacatku byly zbytecne. Ukazal jste mi novy zpusob, jakym pracovat a verim ze i diky vam budu pripadne i nejake tutorialy chapat vice 🙂 Doted to pro me bylo zbytecne, nevedela jsem “ktera bije”. Uz ted si planuji nova foceni a tesim se na jejich nasledne upravy. Verim, ze i pro vas to bylo narocne, ale jste profik s lidskou tvari 👌🏻
Michaela Soukupová
"Bylo to super. Tesim se az k tomu zitra sednu a zacnu zkouset. Mam za sebou rekvalifikacni kurz s Fotoinstitutem, ale takhle prinosne nam to nevysvetlili. Dekuji :-)".
Míla Tremerová
Kurz úpravy fotek v Ligthroomu jsem neustále odkládala. Nechápu proč. Marcel vše skvěle vysvětlil, ukázal a navíc nám poslal videa, kde si vše snadno připomeneme. I já, která občas tápu, to zvládám dobře a upravuji nyní fotky mnohem rychleji. 🙂 Marcelovi ještě jednou moc děkuji a vám, co váháte jako já, kurz rozhodně doporučuji. 🙂
Sabina Huřťáková Hašková
Kurz "Lightroom pro fotografy" doporučuji každému, kdo fotí - ať jen trošku, nebo trošku víc. 🙂 Nebojte se toho, tenhle kurz vám jenom přinese, protože ten den, co na něm strávíte, se vám vrátí tisíckrát při dalším upravování fotek. Marcel - lektor - byl výborný po všech stránkách - vstřícný, pohotový, milý, nikdy na nikoho nespěchal a pokud jsme chtěli, zopakoval informaci klidně třikrát. Dávám šest hvězdiček z pěti. Děkuji.
Kristýna Čertíková
Dneska jsem absolvovala kurz Lightroom. Jsem úplný lajk a začátečník a jak výklad, tak i celý program mě naprosto nadchnul a myslím, že tohle by měl každý profík i neprofík🙂 Marcel je skvělý učitel, umí to krásně vysvětlit, je přirozený a příjemný. Určitě mám v plánu navštívit i další kurzy. Díky!!!
Margit Tomanová
Recenze moc často nepíšu, ale tuto prostě napsat musím. Zúčastila jsem se několika kurzů u FOTOjinak a vřele doporučuji.Parádní přístup, přátelská atmosféra a spousta informací, které nikde nenačtete🙂Velkým přínosem mi byl workshop newborn, kde bych chtěla poděkovat Verče za její milou společnost a cenné rady😘Dalo mi to opravdu hodně😍 Určitě jsme se neviděli naposledy a už teď se těším na další kurz 😘Přeji vám oběma spoustu spokojených zákazníků a ať se vám daří!!! Velké díky.
Míša Hánová
Absolvovala som kurz Lightroom, hrozne som sa na neho tešila, pretože som s lightroomom doteraz vôbec nevedela pracovať. A musím povedať, že moje očakávania splnil na maximum. Ostatne ako aj predošlé kurzy, fotografujeme bez obav 2 a Photoshop. Marcel všetko pekne a zrozumiteľné vysvetlí, kľudne aj 3 krát 🙂, a navyše, po kurze sú k dispozícii videá, kde si to môžem zopakovať. Za mňa, úplne top!!!".
Eva Schmotzerová Řeháková
Byla jsem již na druhém kurzu a opět skvělý (fotografování bez obav, lightroom). Člověk se určitě nemá čeho obávat, všechno je srozumitelně vysvětleno. Ikdyž jsem šla do obou kurzů jako začátečník, neměla jsem s ničím problém. Naopak jsem se těšila, až si vyfotím a upravím vlastní fotografie. Určitě doporučuji! 🙂
Kateřina Jindřišková

BONUSY PRO VŠECHNY ÚČASTNÍKY

Bojíte se, že na kurzu všechno nepochopíte?

Tempo kurzu je přizpůsobeno Vám, a navíc po kurzu dostanete přístup na webovou stránku s výukovými videomateriály, které jsme pro Vás připravili - více než 150 minut s opakováním Lightroomu i Photoshopu. Můžete si tak všechno v klidu zopakovat.

Když budete něco potřebovat ...

Součástí stránky pro účastníky je také blog - na cokoli se zeptejte a pomůžeme Vám. Našim cílem je, aby Vám byl kurz opravdu užitečný, a tak Vám rádi věnujeme čas i po absolvování kurzu.

TERMÍNY KURZU:

Individuální termíny, prosím napište nám

REZERVACE KURZU:

CENA kurzu je 3.250 Kč

Získáte dva kompletní on-line kurzy (Photoshop a Lightroom) + celodenní prezenční kurz.

Tento kurz pořádáme pouze touto formou a uvidíte, že na kurzu bude hodně věcí vypadat "jednoduše" - to je dobře, ale věřte, že dostat se k tomu moc jednoduché nebylo :). Učili jsme se a s některými věcmi jsme se trápili před lety hodně dlouho a vy se tomu můžete vyhnout.

Rád Vám předám fungující systém práce v Lightroomu a Photoshopu, který nikde na YouTube ani v knížkách nenajdete - součástí kurzu jsou i kompletní výuková videa na Lightroom i Photoshop, ke kterým získáte neomezený přístup.

Po kurzu dostanete certifikát o absolvování.